Aikuiskoulutuksen opintosihteerit Tiina Toivola, Raija Jouhilampi ja Oxana Tarasyuk ovat muuttaneet.

Tekniikan opintosihteeri (kuljetus- ja logistiikka sekä kiinteistöpalvelu -alat) Tiina Toivolan tavoittaa nykyään Logistiikan koulutuskeskuksesta, os. Kuormakatu 17, 20380 Turku.

Liiketalouden opintosihteeri Raija Jouhilampi on muuttanut Kellonsoittajan koulutaloon, os. Kellonsoittajankatu 9-11, 20500 Turku. Vuodenvaihteen jälkeen koulutaloon siirtyvät myös aikuiskoulutuksen liiketalouden koulutukset omalla aikataulullaan.

Aninkaisten koulutalossa ei ole enää aikuiskoulutuksen opintosihteeriä. Oxana Tarasyukin tavoittaa jatkossa Lemminkäisenkadun koulutalosta, os. Lemminkäisenkatu 14-18 C, 20520 Turku. Oxanan huone sijaitsee C-portaan 2. kerroksessa, huone 2285. Oxana hoitaa Valma- ja KOTO-koulutuksia, yleisiä kielitutkintoja, työpaikkaohjaajakoulutuksia sekä hius- ja kauneudenhoitoalan koulutuksia. Aikuiskouluksen maahanmuuttajien koulutukset siirtyvät samalla Aninkaisista Lemminkäisenkadulle.