Kuusi Turun seutukunnan koulutusorganisaatiota on aloittanut viikoittaisen päivystyksen Turun seudun yrityspalvelupiste Potkurin tiloissa.

Päivystyksen tavoitteena on palvella koulutusyhteistyöstä kiinnostuneita yrityksiä ja auttaa niitä rakentamaan mahdollisimman osuvia yhteistyökumppanuuksia koulutusorganisaatioiden kanssa.

Halutessaan päivystyksiin voi varata ajan Potkurin numerosta 040 488 2000, mutta paikalle voi toki tulla myös aikaa varaamatta. Neuvontaa saa tiistaisin ja torstaisin klo 12:15 – 14:15. Turun ammatti-instituutista mukana on Marja Kinnunen.

Turun seudun yrityspalvelupiste Potkuri sijaitsee ICT-talossa, os. Joukahaisenkatu 3 A, Turku

Mukana olevia oppilaitoksia ovat: Turun ammatti-Instituutti (TAI), Turun Aikuiskoulutuskeskus (Turun AKK), Raision seudun koulutuskuntayhtymä Raseko, Turun ammattikorkeakoulu (Turun AMK), Turun yliopisto ja Åbo Akademi (ÅA).

Lisätietoja palvelun taustasta Turun AMK.n tiedotteesta.

Yrityspalvelupiste Potkuri

 

Kaupunginosa/Alue: